medyauzmani.com

Zion Lacroix (Doğa Vurgun) Kimdir? Kaç yaşında? Filmleri, Kariyeri, Hayatı

Zion Lacroix (Doğa Vurgun) hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? doğum yeri, doğum tarihi, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 doğumlu Doğa Vurgun İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Zion Lacroix ile tanınmakta, yönetmen, film yapımcısı, görsel ve işitsel hikaye anlatıcısı kimlikleri ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Zion Lacroix hakkında kısaca;

Çocukluk yıllarından bu yana sanat ile sürekli iç içe olmuştur. İlk dönemlerde kısa öyküler yazmış, günümüzde ise kendine has çekim teknikleri ile adından sıkça söz ettirmektedir. Çektiği kısa filmler ve moda filmleri ile yurt dışında ülkemizi temsil eden başarılı yönetmen, özellikle geçtiğimiz dönemlerde Discord ismini verdiği film ile ciddi bir çıkış yakalamayı başardı. Film’de tepkisizlik konusunu işlemiş, izleyicilerden olumlu tepkilerin yanı sıra tam not almıştır.

Pek çok festival’de de dikkatleri üzerine çeken genç yönetmen’in bu filmi İstanbul Fashion Film Festivali ve Atina Moda Film Festivali’nde gösterime girmiştir. Ayrıca filmin kısa süre içinde, Amsterdam ve Bükreş Moda Film Festivali’nde de gösterime girmesi bekleniyor.

Yine yakın bir tarihte kadın’ın ön planda olduğu yeni bir moda filmi ile başarılı bir projenin altına imza atacağı açıklanmıştır. Ancak henüz proje ile ilgili net bir tarih belirtilmemiştir. Doğa Vurgun, kendi projeleri’nde müzik konusundaki yeteneğini de ön plana çıkartarak soundtrackleri kendisi yapmakta, ülkemizin bayrağını yurtdışında başarı ile dalgalandırmaktadır.

2016 yılının Eylül ayında, İtalya Milano’da “p r a i s e” adlı plak şirketini kurmuştur. En son Hate You Less See You More isimli kısa filmin yönetmenliğini üstlenmiştir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın