medyauzmani.com

Samet Gönüllü Kimdir? Nereli? Boyu, Kaç Yaşında?

Samet Gönüllü müzik dünyasının yanı sıra son dönemde oyunculuk dünyasına giriş yaparak adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Samet Gönüllü Kimdir? Nereli?

1989 yılının Haziran ayında dünyaya gelmiştir. Müzik dünyasında Sokrat St mahlası ile tanınan ünlü rap sanatçısı olarak ciddi bir hayran kitlesine sahiptir. Rap müziğe şiir yazarak başlamış, kısa süre içinde çok ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Bir süre Rap ve Rock müzik vokalistliği yapan Samet Gönüllü (Sokrat St) ilk zamanlar rap müziği hobi olarak icra etmiş daha sonra profesyonel olarak müzik kariyerine devam etmiştir.

İlk kaydını 2004 senesinde almış ardından Cumali Efrah ve Kamufle ile Dikkat Records isimli grubu kurmuştur. 2 sene stüdyoda kayıtlar alan ve yeni veda parçalarına imza atan Sokrat St ismini underground rap dünyasında duyurmaya başlamıştır. Daha sonra Blue Organizasyon ve Menajerlik ile çalışmaya başlamıştır. Bu sayede Türkiye’de bir ilki gerçekleştirirler. Blue Organizasyon Türkiye Turnesi’ne katılır. Son albümü olan ”Kara Suratlarla Şiirler Arası Yolculuk” isimli albümü internet üzerinden 30 bin kez indirilmiştir. 2010 yılında rekor kıran bu albümden sonra müzik çalışmalarına aynı hızda devam etmektedir.

2021 yılında Barış Falay, Fatih Artman, Ahsen Eroğlu, Deniz Can Aktaş ve Ayşenil Şamlıoğlu gibi isimlerin rol aldığı Menajerimi Ara adlı diziye konuk olmuştur.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın