medyauzmani.com

Rusya’dan nükleer silah açıklamasıRusya’dan nükleer silah açıklaması

Medvedev yaptığı yazılı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 21 Eylül’de ulusa sesleniş konuşmasını değerlendirdi.

Medvedev, söz konusu konuşmayla ilgili üç sonucun olduğunu kaydederek, “Önce referandum yapılacak, Donbass cumhuriyetleri ve diğer bölgeler Rusya’ya ilhak edilecek. İkinci olarak Rus Silahlı Kuvvetleri, dahil olduğu tüm bölgelerde savunma tesislerini güçlendirecek. bölgeler.” Değerlendirdi.

“Nükleer silahlar da dahil olmak üzere Rus silahları kullanılabilir”

Medvedev, nükleer silahların bahsi geçen bölgeleri savunmak için de kullanılabileceğini belirterek, “Üçüncüsü, sadece seferberlik imkanları değil, stratejik nükleer silahlar da dahil olmak üzere Rus silahları da bu bölgeleri savunmak için kullanılabilir” dedi. dedi.

Ukrayna’nın doğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki sözde Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetleri, Zaporizhia ve Kherson bölgelerinde 23 ve 27 Eylül’de Rusya’ya katılmak için referandum yapılacak.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, referandum kararlarına yanıt olarak, “Sahte referandumlar hiçbir şeyi değiştirmeyecek.” dedi. Bu ifadeyi kullandım.

* Haber görselleri Associated Press tarafından sağlanmıştır.


Kaynak: haberturk

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın