medyauzmani.com

Korkunç arama! Hastalığa en duyarlı kan grubu ortaya çıktı!ABDönde gelen üniversitelerinden biri Maryland Üniversitesiyılında yapılan bir araştırma.

Marylan ÜniversitesiOrada çalışan bilim adamları A grubunda altmışıncı yaş günlerinden önce beyin kanaması Bulaşma riskinin diğer kan gruplarına sahip insanlardan beş kat daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Medikal dergi NörolojiErken araştırma yayınlandı beyin kanaması Kan grubu A olan kişilerde enfeksiyon bulaşma riskinin daha şiddetli olduğunu belirtti.

Bilim adamları, A kan grubuna sahip kişilerin B kan grubuna sahip kişilerden sonra geldiğini bildirirken, 0 kan grubuna sahip olanların riskinin daha düşük olduğunu bulmuşlardır.

“Nedenini bilmiyoruz”

Araştırmayı yürüten Nöroloji Profesörü Dr. Stephen Kettner“Kan grubunun neden riski artırdığını henüz bilmiyoruz, ancak kan damarlarını tıkayan faktörlerle ilgili olabilir” dedi.

dedi. Claire JonasBeyin kanaması genellikle yaşlılarda yüksek tansiyon veya tıkanmış arterlerden kaynaklanır. “Gençlerde beyin kanamasının nedeni henüz anlaşılamadı” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın