medyauzmani.com

Kemal Kılıçdaroğlu ABD’ye gidiyor


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretinin ardından sürpriz bir karar alan Kemal Kılıçdaroğlu, 9-13 Ekim tarihleri ​​arasında Washington’da olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 77. oturumunda temaslarda bulunmak üzere ABD’yi ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ABD’ye seyahat kararı aldı.

Cumhurbaşkanlığı adaylığını burada değerlendirecek olan Kılıçdaroğlu, 9-13 Ekim tarihleri ​​arasında Washington’da olacak.

“Yeni dünya vizyonum…”

Gazeteci İsmail Saymaz’la konuşuyor Kemal Kılıçdaroğlu, ABD ziyaretiyle ilgili şu bilgileri kullandı:

“Öncelikle şunu söyleyeyim, biz muhalefetteyken prensipte hükümetle görüşmüyoruz. Çünkü muhalefet olarak o masaya oturuyorsanız, sadece izin almak için oturuyorsunuz. Erdoğan bunu biliyor. Pekâlâ, sorun ona, söyleyecektir, ama tabii ki yeni bir dünya vizyonum var, vahşi kapitalizm ve neoliberalizm dünyaya o kadar çok zarar verdi ki, küçük bir azınlık dünyaya hükmetti.

Kemal Kılıçdaroğlu ABD'ye gidiyor #1

“Vahşi düzene meydan okuyorum”

Ülkemiz de bu zalim rejimden nasibini almıştır. Bu asi sisteme meydan okumak için buradayım. Bay Kemal’in dünyada yalnız olmadığını biliyorum. Dünyada birçok Bay Kamal var. Ben de Kemal Bey’in bir araya gelip daha adil bir dünyadan bahsetmesi gerektiğini düşünüyorum.

“İyi insanlar tanışmalı”

Dünyada daha adil katılıma inanan aktivistler ve bu amaç için savaşan siyasi figürlerle görüşeceğim. Birlikte dünyayı nasıl daha yaşanabilir bir yer haline getirebileceğimizi konuşacağız. Dünya hasta ve iyileşmesi gerekiyor. Bu yüzden iyi insanlar tanışmalı. Bunu yapacağız”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın