medyauzmani.com

İngiltere’nin ikinci kraliçesi. Elizabeth 96 yaşında vefat ettiKraliyet Ailesi heyecan Hesabından yapılan açıklamada, Kraliçe Elizabethİskoçya’daki Balmoral Kalesi’nde öldüğü bildirildi.

Açıklamada, “Kraliçe bu öğleden sonra Balmoral’da huzur içinde vefat etti” denildi. ifadesi kullanılmıştır. Kraliçe’nin cenazesinin yarın başkent Londra’ya nakledileceğini belirtti.

korona oldum

İngiltere kraliçesi20 Şubat’ta Kovid-19 testi pozitif çıkan kişinin soğuk algınlığına benzer hafif semptomları olduğu açıklandı.

Geçen sonbahardan beri hareket sorunları yaşıyor Kraliçe ElizabethO zamandan beri asayı düzenli olarak kullanıyor.

kraliçe ikinci ElizabethSağlık sorunları nedeniyle TBMM’nin açılışı, tahta çıkışının 70. yıl dönümü kutlamaları gibi çeşitli etkinliklere katılamamıştı.

Camila’nın ‘Kraliçe’ olmasını istediğini açıkladı

İngiltere Kraliçesi II. ElizabethTahta çıkışının 70. yıldönümü münasebetiyle yazdığı mesajında, varisi Prens Charles kral olduğunda karısı Camilla’nın bir “kraliçe” olmasını istediğini belirtti.

Kraliçe, Prens Charles kral olduğunda, halkın Charles ve karısı Camilla’ya kendisine verdikleri desteği vereceğini biliyordu ve ayrıca 70 yıllık tahtta verdiği destek için halka teşekkür etti.

21 Nisan 1926’da Londra, Mayfair’de, Bruton Caddesi’ndeki Flat 17’de dünyaya gelen Elizabeth, 6 Şubat 1952’de babasının ölümü üzerine kraliçe oldu ve 2 Haziran 1953’te ciddi bir törenle taçlandı.

Kraliçe, “en uzun süre hüküm süren İngiliz hükümdarı” olarak adlandırıldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın