medyauzmani.com

Hastanelerde “sessizlik” işaretini kaldırdığı imajıyla ünlü! Dilek Toonka’nın değişimi görenleri şaşırttı


Yıllar önce hastane duvarlarında görüntüsü beliren ve ikon haline gelen “Sessizlik” tabelasını asan hemşire, yıllar sonra değişimiyle görenleri şaşırttı. Duvarlara sessizlik işareti asan model Dilek Tonka şimdi İzmir’de yaşıyor.

Hastanenin duvarlarına ‘mite’ tabelasını takan hemşirenin son durumu şaşırttı!

Bu fotoğraf, İzmir’in Karşıyaka ilçesinde iki yıldır yaşadığı bilinen Dilek Tonka tarafından 1976’da çekildi. 1976’da yurt dışı gezisinden dönen Tonka, fotoğrafın çekildiği zaman buluşacağını duyurdu. bu proje için ajanstan yapılan bir çağrıya dayanmaktadır.

dilek33333hemsire11

Bir ilaç şirketinin geliştirme sonrası sağlık tesislerinin “Sign of Silence” kataloğunun beta görüntülerine katılan isim, sadece kendisinin değil, birkaç adayın daha filme alındığını belirtti.

Hastaneden kırık giysiler

Çekimlerin hastanedeki bir başhemşireden ödünç alınan üniformayla gerçekleştiğine dikkati çeken isim, “Ajansta çok poz verdiler, daha sonra aralarından bildiğimiz pozu seçtiler. Grup normaldi, biz gittik. 2-3 kişiydiler, ‘Hastanelere koyarız, sadece sus işareti yaparız’ dediler.

dilek222hemşire

Türkiye’nin her hastanesine gitti

Ülkenin dört bir yanında fotoğrafı bulunan isim, “Atatürk’ten sonra duvardan çıkmayan resim benimdi. Herkes geldi geçti, ben duvarda ‘sessiz bir hanım’ kaldım” dedi. Sözleri dikkat çekti. Ünlü modelin son hali görenleri şaşırttı.

İşte yıllar sonra hastanelerdeki ‘sessizlik’ işaretiyle ünlenen Dilek Tunca’nın son hali…

deltonka 22

Abdülmecid 111

dilek333Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın