medyauzmani.com

Dünyanın beklediği haber geldi! Aşıda yeni dönem!2019’un son aylarında hayatımıza giriyoruz Korona virüs (COVID-19Dünyada milyonlarca cana mal oldu. Pek çok alışkanlığımızı geride bırakmamıza neden olan virüs, adeta kabuğunu değiştirmeye devam ediyor.

BA.4 ve BA.5 istiyorum omikron değişkenleri Sıklıkla bahsedilen virüs Dünya çapında vakalarda önemli bir artışa neden oldu.

Pek çok uzman, hepsinin en bulaşıcı varyantıyla uğraştığımız konusunda hemfikir. Omikron bir değişken. BA.4 vs. BA.5 ise Omikron İlişkili alt değişkenler. Bu varyantlar ilk olarak yılın başında Güney Afrika’da ortaya çıktı ve şimdi birçok ülkeye yayılıyor.

deyim yerindeyse dünyada Omikron Uyarıdayken açıklama bekleniyor ozlem turise ile birlikte Uğur Şahintarafından sahip olunan biyoteknolojidan gelir

Financial Times’daki rapora göre, şirket “uzun ve geniş koruma” sağlamak için geliştirildi. Kovid-19 aşısıTestin mevcut versiyonu için klinik testlere başlayacağını ve bu ay başlamasının beklendiğini duyurdu. Söz konusu aşı OmikronBA.4 ve BA.5’in yeni varyantlarına karşı geliştirildiği doğrulandı.

aynı açıklama SerumAyrıca bu yıl satışa çıkmasının beklendiğini de belirtti. İngiliz gazetesi, şirketin gerekli onayları alması halinde aşı dağıtımının Ekim ayında başlayabileceğini yazdı.

Uzmanlar: BA.4 veya BA.5 olan kişiler Delta veya Korona virüsDiğer hastalık türlerine sahip olanlara göre tat ve koku duyularını kaybetme veya nefes darlığı yaşama ihtimallerinin daha düşük olduğu bildirilmektedir.

Bir İngiliz profesör uyardı: Bu iki teklife dikkat edin

Öte yandan, ‘Zoe Covid Belirtileri’ başlıklı araştırmayı yürüten İngilizler, Profesör Tim SpectorSert bir uyarı verdi. Virüse sahip olduğunuzu varsaymanızı gerektiren iki semptom olan ‘Artık soğuk algınlığından iki kat daha fazla Covid vakası var’ diye tanımladı.

İngiliz “The Independent” gazetesinde yer alan habere göre Spector, yorgunluk ve boğaz ağrısı şikayeti olan kişileri acilen test yaptırmaya çağırdı.

Dünya Sağlık Örgütü BA.4 ve BA.5’i ilk olarak Nisan ayında takip etmeye başladım. Bazı ülkelerde, bu varyantlar diğer Covid türlerine hakim olmaya başlıyor. İngiliz profesör, test yaptırmayanları kendilerini virüs için pozitif görmeye ve bulaşmayı önlemek için dikkatli olmaya çağırdı.

çağrı tozlayıcı

Spector, “İnsanlar geçmişte enfekte olmuş ve aşıları tam olsa bile hala virüs var” sözleriyle seslenerek, aşıları tam olan kişilerin bile pandemiye uymaya devam etmesi gerektiğini vurguladı. tüzük.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın