medyauzmani.com

Çin’de bu kez Lanjia virüsü salgını! İşte Langia virüsünün belirtileri…Koronavirüs epidemisibaşladı ÇinceBir kez daha rahatsız edici bir açıklama geldi. Dünyada 6 milyondan fazla insanın ölümüne neden oldu. Korona virüs Salgının başladığı Çin’in iki eyaletinde çok ölümcül Lagia virüsü keşfedici.

Suzku’da yer alan habere göre, ülkenin doğusundaki alimler ve yetkililer alaka E Şandong Bölgede 35 kişide Langia virüsü tespit edildi. Vakaların %75’inin ölümünden sorumlu bir virüsün neden olduğu Langya virüsüVirüsün hayvanlardan insanlara bulaştığı iddia edildi.

2019 yılında bir erkekte keşfedildi

Şu anda Çin’de Langya virüsü Enfekte olanlar arasında ölüm olmadığı söylenirken, uzmanlar virüsün kır faresi türünden insanlara bulaştığını iddia etti. Hastaların çoğunun hafif bir hastalığı olduğu söylenirken, hastaların genel olarak grip benzeri semptomlar gösterdiği de kaydedildi.

kestanesi E ölümsüzleştirilmiş Canlı organizmalardan bulaşma ihtimali olduğu bildirilirken, bu hastalık ilk kez 2019 yılında insanlarda kaydedildi.

Çinli yetkililer, hastalığın bir kişiden diğerine bulaşma olasılığını araştırmaya devam ederken, Pekin Mikrobiyoloji ve Epidemiyoloji EnstitüsüOrada çalışan bilim adamları New England Tıp DergisiYayınlanan araştırmada hastalığın detaylarını paylaşın.

Langya virüsü Enfeksiyon belirtileri şu şekilde sıralanır:

– Yüksek sıcaklık

Yorgunluk (yüzde 54)

Öksürük (yüzde 50)

İştah kaybı (%50).

Kas ağrıları (yüzde 46)

Bulantı (yüzde 38).

karaciğer Böbrek ve böbrek sorunu olanların da olduğu bildirilirken, köpek ve keçilerde de bu virüsün varlığı kaydedildi.

Yarasalarda yaygın olarak bulunan ölümcül bir patojen. Nipah virüsüaynı aileden Langya virüsü damladan geçer.

İlk olarak 1999 yılında Malezya ve Singapur’da bulundu. Nipah virüsüTutuklanan 300 kişiden 100’ü öldü.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın