medyauzmani.com

Cengiz Eşiyok Kimdir? Kaç yaşında? Tiyatro ve Oyunculuk Kariyeri

Cengiz Eşiyok hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? doğum yeri, eğitimi, sahne aldığı tiyatro oyunları, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılının Aralık ayında İstanbul’da dünyaya gelen tiyatrocu, oyuncu Cengiz Eşiyok, sahneye ilk adımını 2003 senesinde atmıştır. 2011 senesinde Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun olmuştur. Mezuniyetin hemen ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Oyunculuk Bölümü ile eğitimini sürdürmüştür.

Bugüne kadar yerli, yabancı bir çok tiyatro topluluğu ile çalışmalar gerçekleştiren Eşiyok, günümüzde tiyatro hayatını sürdürmektedir. Ayrıca sinema, reklam ve dizi gibi projelerde oyunculuk kariyerini devam ettirmekte, oyunculuk ve yazarlık çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmektedir.

İstanbul Kadıköy’lü olduğu belirtilen ünlü isim özellikle doğaçlama tiyatro grubu istanbulimpro’daki eğlenceli ve başarılı performansları ile de dikkatleri üzerine çekmiştir. En son TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan Bilimin Ev Hali isimli programı, belgeseli sunmaktadır. Programda eğlenceli deneyler yaparak, dünyanın işleyişine dair farkında olmadığımız bir çok detayı yeniden keşfetmemiz üzerine kuruludur.

Cengiz Eşiyok Tiyatro oyunları;

Lunapark Gezegeni / Üçüz
Karlar Ülkesi / Tarçın
Kayıp Oyun (Oyuncu)
Ne Ala Temaşa (Oyuncu)
2012 – Bir Zamanlar (Oyuncu)
2013 – Olay Rusya’da Geçiyor (Oyuncu)
2013 – İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı (Asistan)
2017 – Masal Irmaklarında (Oyuncu)
2019 – Küçük Amerika (Oyuncu)
2019 – On Küçük Zenci (Oyuncu)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın