medyauzmani.com

Can Şıkyıldız Kimdir? Kaç yaşında? Oynadığı Sinema ve Diziler

Can Şıkyıldız sahne aldığı tiyatro oyunları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Hakkında ise kaç yaşında? eğitimi, kariyeri gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelen Can Şıkyıldız, Lise eğitimini Plastik Sanatlar üzerine tamamlamıştır. Ardından, Dokuz Eylül Üniversitesi GSF (Tiyatro Oyunculuğu) ve Akademi İstanbul (Tiyatro) bölümlerinden başarı ile mezun olmuştur.

Üniversite eğitiminin ardından İstanbul’a dönmüş ve Devlet Tiyatrosu, Ak’la Kara Tiyatro, DOT ve İş Sanat gibi kurumlarda oyuncu olarak yer çalışmalarını sürdürmüştür. Günümüzde ise İstanbul Devlet Tiyatroları bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Maalesef yakışıklı oyuncunun henüz boyu, kilosu, aslen nereli olduğu ve medeni durumu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Sahne aldığı Fatima’nın Erkekleri tiyatro oyununda Özlem Güveli ile birlikte sahneye çıkmıştır. Özlem Güveli başarılı oyuncu hakkında, Can ile çalışmak çok keyifliydi, çünkü çok disiplinli, çalışkan ve denemeler açık bir oyuncu. Can oyundaki tüm erkekleri oynuyor, kardeş, oğul, baba, sevgili ve hatta hayatımdaki tüm erkekleri açıklamasında bulunmuştur. Ayrıca çalışma sürecinde ve sahne üstünde güzel bir uyum yakaladıklarını dile getirmiştir.

Can Şıkyıldız Tiyatro oyunları;

Fare Kapanı / Oyuncu
2013 – Makas Oyunları 1 / Pankart / A Bigger Banner
2015 – Kış Dönümü (Oyuncu)
2017 – Bayrak / Adam
2018 – Fatima’nın Erkekleri (Oyuncu)
2018 – 80 Günde Devr-i Alem

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın