medyauzmani.com

BioNTech, Omicron varyantına karşı geliştirilen aşıların dağıtıma hazır olduğunu duyurduBilim insanları ozlem turise E Uğur ŞahinAlmanya’da kuruldu biyoteknoloji ile birlikte PfizerTarafından geliştirilmiş Kovid-19 aşısı İlginç bir açıklama geldi.

Pfizer E biyoteknolojidün Omikron BA.4 E Omikron BA.5Ayrıca kendisine karşı geliştirilen koronavirüs aşıları için ABD Gıda ve İlaç Dairesi’ne (FDA) başvurduğu da açıklandı. Uğur Şahin de bu konu hakkında yorum yaptı.

Sözcü’de yer alan habere göre, yapılan yazılı açıklamada, “Gıda ve İlaç Dairesi’nin incelemeler için bize onay vermesinin ardından ilk dozları ABD’ye göndermeye hazırız. Ancak şu anda Omicron için uygun merciden onay bekliyoruz. BA.4 ve BA.5.”

Amerikan medyası, onaylanması halinde ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin yeni nesil aşıların dağıtımına Eylül ayı başlarında başlamayı planladığını öne sürdü.

Çocuklar için yüksek koruma

Öte yandan şirketler, üç doz Covid-19 aşısının 6 ay ve 4 yaşındaki çocuklara yüksek koruma sağladığını duyurdu.

3 doz aşının çocuklar için %73,2 koruma sağladığı belirtilirken, vakaların büyük çoğunluğunun Omicron BA.2’den olduğu bildirildi. ABD Gıda ve İlaç Dairesi, 17 Haziran’da bir çocuk aşısını onayladı, ancak Avrupalı ​​yetkililer henüz araştırmalarını tamamlamadı.

BioNTech CEO’su Uğur Şahin konuyla ilgili açıklama yaptı. Shaheen, “Bu sonuçlar Covid-19 aşısının 3 dozunun koruma sağladığını gösteriyor. Üstelik Omicron BA.2 varyantının oldukça bulaşıcı olduğu bir dönemde. Omicron BA.4/ için uygun aşılar geliştirmek için de çalışmalara başladık. BA.5.” .

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın