medyauzmani.com

‘Bay Sinema’ Türker İnanoğlu’na son veda! Eşi Gülşen Bubikoğlu ve kızı Zeynep İnanoğlu gözyaşlarını tutamadı


Türk sinemasının ‘Bay Sinema’sı Türker İnanoğlu, bir süredir yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle 87 yaşında hayata gözlerini kapadı. 2 Nisan Salı günü hastaneye kaldırılan Türker İnanoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Türker İnanoğlu, TİM Show Center’da düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlanıyor. Eşinin acısıyla sarsılan Gülşen Bubikoğlu ve babasının acısıyla sarsılan Zeynep İnanoğlu törende gözyaşlarını tutamadı.

türker inanoğlu 1

İnanoğlu’nun cenazesi, Levent Barbaros Hayrettin Paşa Camii’nden öğle namazından sonra kılınacak cenaze namazından sonra Kanlıca Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığına defnedilecek.

inanoğlu cenaze 2

İLKER İNANOĞLU’NU ARKA SOKAKLAR EKİBİ YALNIZ BIRAKMADI

İlker İnanoğlu’nun yapımcısı olduğu Arka Sokaklar ekibi yalnız bırakmadı. Törene Zafer Ergin ve Özgür Ozan gibi isimler katıldı.

image (10)

“BÜYÜK BİR DEVİR KAPANDI”

Hülya Koçyiğit anmada konuşma yaparak “Hepimizin hayatında onun etkisi var, onun dokunuşu var. Her şeyden önce Türk sinemasına çok değerli katkıları var. Çalışma hayatımız, düzensiz, dengesiz, bunun bir raya oturması gerekiyor. Toplantılar yaptık… Dönem dönem sinema çıkmazlara girdi. Bunun halledilmesi için Türker İnanoğlu, bizi alıp Ankara’ya götürdü. Kültür Bakanlığı’nı ziyaret ettik. O bir sinema aşığı, sinema tutkunu, sinema için yapmadığı yok. Hepimizin hamisi onun emeklerine çok büyük saygı duyuyorum. Bugün bir devir kapandı onunla beraber. Öyle güzel eserler bıraktı ki ardında ne mutlu böylesine yaşanmış bir hayata” dedi.

“BABA SENİ ÇOK SEVİYORUM”

İlker İnanoğlu ise babasını anma konuşmasında şunları söyledi:

“Çok mükemmeliyetçi bir adamdı. 18 yaşımdan beri sağlık sebeplerinden dolayı Amerika’ya götürdüm. Son zamanlarında yine Amerika’ya gittik ameliyat için. Otele geldik, asansöre bindik orada düğmeye basmaya çalıştı ‘baba bırak onu da ben yapayım dedim’ her şeyi kendisi yapmak isterdi. Çok sert bir babaydı, hala çocuk gibiydim karşısında. Vefat edince üzerimdeki baskı kalkar diye hissediyordum ama yanılmışım. Çok zor… Baba seni çok seviyorum.”

Yerel Seçim 2024Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın